Jak wyszczuplić brzuch i ujędrnić skórę? Sprawdzone zabiegi modelowania sylwetki

Oponka na brzuchu i wiotka skóra to niedoskonałości, z którymi dieta i ćwiczenia mogą sobie nie poradzić. Efekty treningów można wzmocnić, korzystając ze specjalistycznych zabiegów modelowania sylwetki. Sprawdź, jakie technologie pomagają w wyszczuplaniu brzucha i ujędrnianiu skóry.

Lipoliza, czyli redukcja tłuszczu bez skalpela

Lipoliza to zabieg iniekcyjny, którego celem jest „rozpuszczenie” tkanki tłuszczowej do takiej postaci, aby organizm był w stanie sam ją zmetabolizować i usunąć. Dzieje się tak dzięki zastosowaniu specjalnego preparatu na bazie fosfatydylocholiny i deoksycholan sodu – dwóch, naturalnych substancji o działaniu lipolitycznym. W miejscach wstrzyknięć powstaje lekki stan zapalny, który zapoczątkowuje proces usuwania podskórnej tkanki tłuszczowej. Adipocyty, czyli komórki tłuszczowe, ulegają rozpadowi, a ich zawartość transportowana jest do wątroby, która zajmuje się ich metabolizmem i usunięciem z organizmu.

Lipoliza iniekcyjna to procedura bezpieczna i stosunkowo mało inwazyjna. Polega na wykonaniu serii zastrzyków w odstępach mniej więcej co 1–2 cm. Ilość zastosowanego preparatu jest precyzyjnie dobierana do grubości tkanki tłuszczowej i oczekiwanego efektu. Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i lekko obrzęknięta, ale już po kilku dniach wraca do normalnego wyglądu. Efekty lipolizy iniekcyjnej pojawiają się w ciągu kilku tygodni i utrzymują się nawet przez 2-4 lata pod warunkiem przestrzegania zaleceń dietetycznych i regularnej aktywności fizycznej.

Niechirurgiczny zabieg liftingujący na ciało

W ujędrnianiu skóry na brzuchu i w innych obszarach ciała wykorzystuje się ostatnio również technologię HIFU. Są to silnie skoncentrowane ultradźwięki, które są w stanie wniknąć na duże głębokości. Docierają do – skóry właściwej, tkanki podskórnej i powięzi mięśniowej, dzięki czemu wyraźnie i długotrwale poprawiają napięcie skóry i modelują ciało – wyjaśniają specjaliści z warszawskiej Kliniki Miracki.

Zobacz też:  Kto jest matką Doroty Szelągowskiej?

Zabieg HIFU zwykle nie wymaga zastosowania znieczulenia. Lekarz lub kosmetolog dopasowuje parametry zabiegu do leczonego obszaru, sięgając po głowicę o głębokości działania 6-9 mm, która jest w stanie dotrzeć do warstwy, w której znajdują się komórki tłuszczowe. Działanie technologii HIFU polega na rozgrzaniu tkanki do 65-75°C bez uszkadzania powierzchni naskórka. Skoncentrowane ultradźwięki pobudzają skórę do regeneracji. Włókna kolagenowe zostają skrócone i zagęszczone, czego efektem jest poprawa napięcia skóry. Jednocześnie dochodzi do rozbicia i redukcji części komórek tłuszczowych.

Modelowanie sylwetki z pomocą zimnych mikrofal

Zimne mikrofale wykorzystywane są do modelowania różnych obszarów ciała, w których występują cellulit i depozyty tkanki tłuszczowej. Zabieg ten sprawdzi się więc w wyszczupleniu brzucha i ujędrnieniu wiotkiej skóry. Mikrofale docierają na różne głębokości. Te o płytszym działaniu redukują uporczywy cellulit i poprawiają napięcie skóry. Z kolei silniejsze mikrofale o głębokim działaniu rozbijają komórki tłuszczowe odpowiedzialne za miejscową otyłość i wspomagają ich usuwanie z organizmu.

Mikrofale w 80% docierają do tkanki tłuszczowej, a tylko w 20% do naskórka, dzięki czemu zabieg jest mało inwazyjny, nie wymaga znieczulenia ani rekonwalescencji. Widoczna poprawa kondycji skóry następuje już po jednej sesji. Pełna terapia składa się jednak z 4-6 zabiegów wykonywanych w odstępach 2-3 tygodni, dzięki czemu efekty pogłębiają się i utrzymują przez długi czas.Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zabiegach medycyny estetycznej, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-warszawa-srodmiescie-ul-krolewska/

Treść promocyjnaZobacz także:
Photo of author

Justyna

Justyna to doświadczona redaktorka bloga, której pasją jest rodzicielstwo i wsparcie rodziców w ich drodze przez macierzyństwo i ojcostwo. Jej artykuły obejmują szeroki zakres tematów, takich jak zdrowie dziecka, rozwój emocjonalny, porady dotyczące wychowania oraz praktyczne wskazówki dla rodziców. Justyna stara się dzielić swoją wiedzą i doświadczeniem, aby pomóc rodzicom w tworzeniu pełnego miłości i zrozumienia środowiska dla swoich dzieci.

Dodaj komentarz